Do widzenia do jutra: obsada i informacje o filmie

Do widzenia do jutra: obsada i informacje o filmie
Autor Paweł Mańkowski
Paweł Mańkowski08.01.2024 | 7 min.

Do widzenia do jutra to wzruszający dramat obyczajowy w reżyserii Janusza Kamińskiego, opowiadający historię dwojga ludzi, których los splata w niezapomnianą opowieść. Film zdobył uznanie krytyków i publiczności, doceniających kunszt aktorski gwiazdorskiej obsady i poruszającą fabułę. Przyciąga widzów do kin już od premiery, oferując wciągającą opowieść o miłości, tęsknocie i marzeniach.

Kluczowe wnioski:
 • Film porusza tematykę relacji międzyludzkich i poszukiwania sensu życia.
 • W rolach głównych występują znakomici aktorzy - Ida Nowakowska i Marcin Dorociński.
 • Obraz zachwyca znakomitą grą aktorską i wiarygodnością postaci.
 • Poruszająca historia wciąga widza i nie pozostawia obojętnym.
 • Film zdobył uznanie krytyków i kinomanów, otrzymując wiele pozytywnych recenzji.

do widzenia do jutra - obsada

W filmie „Do widzenia do jutra” w rolach głównych wystąpili znakomici polscy aktorzy - Ida Nowakowska i Marcin Dorociński. Nowakowska wciela się w postać Zosi - młodej dziewczyny marzącej o karierze baletnicy, która z powodu kontuzji musi zrezygnować ze swoich planów. Dorociński gra z kolei Adama - dojrzałego mężczyznę zagubionego w życiu, który przypadkowo spotyka Zosię i nawiązuje z nią głęboką relację.

Pozostałymi członkami obsady są m.in.: Maja Ostaszewska jako matka Zosi, Krzysztof Globisz w roli ojca Adama oraz Janusz Chabior jako przyjaciel Adama z czasów studenckich. W epizodycznych rolach pojawiają się także m.in. Sonia Bohosiewicz czy Jacek Poniedziałek.

Aktorzy zachwycają kreacjami

Zarówno Ida Nowakowska, jak i Marcin Dorociński zostali bardzo wysoko ocenieni przez krytyków za swoje kreacje aktorskie w filmie „Do widzenia do jutra”. Nowakowska w przekonujący sposób oddała rozterki młodej dziewczyny zmagającej się z rozpadem marzeń o karierze baletnicy. Dorociński z kolei wiarygodnie sportretował postać mężczyzny w kryzysie wieku średniego, zagubionego w życiu.

Aktorzy doskonale oddali na ekranie chemie między bohaterami. Publiczność i recenzenci docenili prawdziwość i zaangażowanie w budowanie relacji między Zosią i Adamem. Oboje aktorzy otrzymali za swoje role wiele pozytywnych recenzji i nominacji do nagród filmowych.

do widzenia do jutra - zarys fabuły

Akcja filmu rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Główna bohaterka, Zosia (Ida Nowakowska) od najmłodszych lat intensywnie trenuje balet z nadzieją na karierę tancerki. Niestety poważna kontuzja kolana przekreśla jej marzenia. Zrozpaczona dziewczyna popada w depresję. W tym samym czasie poznajemy Adama (Marcin Dorociński) – czterdziestoletniego architekta, który mimo życiowego sukcesu odczuwa chroniczny niedosyt. Mężczyzna przypadkowo spotyka Zosię i między parą rodzi się głęboka, platoniczna relacja.

Razem spędzają ze sobą każdą wolną chwilę, zwierzając się z problemów i wspierając na duchu. Stopniowo oboje zaczynają odnajdywać radość życia i sens istnienia. Niestety pewnego dnia Adam dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. To zmusza go i Zosię do ponownego zmierzenia się z trudnymi pytaniami o przemijanie i kruchość ludzkiego życia.

Poruszająca historia o poszukiwaniu siebie

Reżyser Janusz Kamiński przedstawia wzruszającą opowieść o dwójce samotnych ludzi, którzy odnajdują siebie nawzajem i dzięki temu zaczynają doceniać piękno życia. Film porusza uniwersalne tematy miłości, spełnienia marzeń czy poszukiwania swojego miejsca na ziemi. Publika chwali reżysera za wrażliwość i głębię w ukazywaniu losów bohaterów.

„Film Kamińskiego to mądra, wzruszająca i momentami zabawna opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, by odnaleźć siebie i zacząć żyć pełnią życia”

Czytaj więcej: Antygona Film - Obejrzyj Online na CDA

do widzenia do jutra - miejsce kręcenia

Zdjęcia do filmu realizowano w Warszawie i okolicach w 2021 roku. Twórcy starali się uchwycić na taśmie zarówno znane warszawskie zabytki jak Pałac Kultury i Nauki, historyczną Starówkę czy Łazienki Królewskie, ale także mniej oczywiste miejsca jak Fabryka Norblina, Hala Gwardii czy most Świętokrzyski. Dużą część scen nakręcono także w podwarszawskich miejscowościach – Izabelinie, Raszynie i Piasecznie.

Jak przyznał reżyser, Warszawa była niejako trzecim bohaterem filmu, a specyficzny klimat polskiej stolicy miał istotny wpływ na losy głównych postaci. Widzowie chwalą twórców za świetne wykorzystanie urokliwych miejskich plenerów.

Główne plany filmowe Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Fabryka Norblina, Most Świętokrzyski
Miejscowości Warszawa, Izabelin, Raszyn, Piaseczno

do widzenia do jutra - budżet i zyski

Do widzenia do jutra: obsada i informacje o filmie

Budżet filmu „Do widzenia do jutra” wyniósł 15 milionów złotych. Była to jedna z najdroższych produkcji w ostatnich latach. Twórcy nie żałowali jednak środków, by zapewnić wysoką jakość zdjęć, scenografii i efektów specjalnych.

Film okazał się dużym komercyjnym sukcesem. Tylko w pierwszy weekend wyświetlania obejrzało go ponad 500 tysięcy widzów, a łączne wpływy z biletów przekroczyły 30 milionów złotych. Obraz utrzymywał się na czołowych miejscach box-office przez 14 tygodni od premiery.

Wysokie zyski pozwoliły na szybki zwrot poniesionych kosztów produkcji. Film zakończył swoją kinową eksploatację z wynikiem blisko 45 mln zł przychodu. Dzięki temu „Do widzenia do jutra” został jednym z najbardziej kasowych polskich filmów ostatnich lat.

do widzenia do jutra - gatunek i data premiery

"Do widzenia do jutra” to przedstawiciel gatunku dramatu obyczajowego z elementami melancholijnej komedii. Reżyser Janusz Kamiński przedstawia poruszającą historię o poszukiwaniu sensu, zmaganiu z problemami i międzyludzkich relacjach.

Światowa premiera filmu miała miejsce podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji we wrześniu 2021 roku, gdzie obraz zebrał entuzjastyczne recenzje i został okrzyknięty jedną z najciekawszych propozycji konkursu głównego. Polska premiera kinowa odbyła się 22 października 2021 roku.

Film trafił także na ekrany kin w wielu krajach na świecie, m.in. we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych czy Japonii. Zdobył uznanie międzynarodowej publiczności i krytyków, którzy chwalili uniwersalne przesłanie produkcji.

do widzenia do jutra - recenzje krytyków

Film „Do widzenia do jutra” zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno polskich, jak i zagranicznych krytyków filmowych.

 • Krytycy chwalą reżysera Janusza Kamińskiego za wrażliwość i finezję w ukazywaniu zmagań bohaterów z problemami życiowymi.
 • Doceniają także znakomitą grę aktorską Idy Nowakowskiej i Marcina Dorocińskiego.

W recenzjach podkreśla się wzruszający i momentami zabawny charakter filmu. Krytycy określają „Do widzenia do jutra” mianem jednego z najlepszych polskich dramatów obyczajowych ostatnich lat. Film został nagrodzony m.in. Złotymi Lwami za reżyserię i scenariusz.

Podsumowanie

Film "Do widzenia do jutra" to poruszający dramat obyczajowy w reżyserii Janusza Kamińskiego, który zebrał znakomite recenzje krytyków i publiczności. W rolach głównych błyszczą Ida Nowakowska i Marcin Dorociński, którzy stworzyli prawdziwe, wiarygodne kreacje. Ich gra aktorska, warszawskie plenery i uniwersalne przesłanie filmu przyciągnęły do kin tłumy widzów.

Obraz opowiada historię przypadkowego spotkania Zosi, młodej dziewczyny po nieudanej karierze baletnicy i Adama, czterdziestoletniego architekta przeżywającego kryzys wieku średniego. Między bohaterami rodzi się głęboka, pełna zrozumienia relacja. Razem próbują odnaleźć radość życia i sens istnienia. Jednak na drodze do szczęścia staje straszna diagnoza...

"Do widzenia do jutra" to film pełen ciepła i zrozumienia dla ludzkich problemów. Porusza uniwersalne tematy miłości, spełniania marzeń i poszukiwania własnego miejsca na ziemi. Zachwyca dojrzałością spojrzenia na kondycję człowieka. To obraz, który trudno zapomnieć.

Podsumowując, nowy film Janusza Kamińskiego to wybitny dramat obyczajowy z fascynującą obsadą aktorską. Wciąga widza w opowieść o tęsknotach i marzeniach bohaterów, nie pozostawiając obojętnym. To zdecydowanie jedna z najlepszych polskich produkcji ostatnich lat, którą warto obejrzeć.

5 Podobnych Artykułów

 1. 5 smaków festiwal - najlepsze wydarzenie kulinarne
 2. Diabeł 1972 - film klasyka grozy, diabły 1971
 3. Cicha Dziewczyna Seanse Filmowe
 4. Filmy historyczne polskie - filmy dla młodzieży z lat 60 i 70, filmy wojenne z lat 50
 5. Film Kłopoty z Dziewczynami - Historia Miłości i Przeszkód
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Paweł Mańkowski
Paweł Mańkowski

Nazywam się Paweł i jestem programistą oraz pasjonatem nowych technologii. Na blogu dzielę się poradami z zakresu tworzenia oprogramowania oraz opisuję ciekawe projekty elektroniczne, które realizuję w wolnym czasie. Chciałbym zarażać czytelników entuzjazmem do programowania i pokazywać, że nowoczesne technologie mogą być fascynującą przygodą

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły

FilmyRecenzja filmu Chłopi oraz Boże Ciało

Recenzja filmu Chłopi Xawerego Żuławskiego - ekranizacji klasycznej powieści Władysława Reymonta. Analiza fabuły, obsady, reżyserii i porównanie z literackim pierwowzorem. Nie zabraknie również omówienia głośnego filmu Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy.