Do widzenia do jutra to wzruszający dramat obyczajowy w reżyserii Janusza Kamińskiego, opowiadający historię dwojga ludzi, których los splata w niezapomnianą opowieść. Film zdobył uznanie krytyków i publiczności, doceniających kunszt aktorski gwiazdorskiej obsady i poruszającą fabułę. Przyciąga widzów do kin już od premiery, oferując wciągającą opowieść o miłości, tęsknocie i marzeniach.
Kluczowe wnioski:- Film porusza tematykę relacji międzyludzkich i poszukiwania sensu życia.
- W rolach głównych występują znakomici aktorzy - Ida Nowakowska i Marcin Dorociński.
- Obraz zachwyca znakomitą grą aktorską i wiarygodnością postaci.
- Poruszająca historia wciąga widza i nie pozostawia obojętnym.
- Film zdobył uznanie krytyków i kinomanów, otrzymując wiele pozytywnych recenzji.
do widzenia do jutra - obsada
W filmie „Do widzenia do jutra” w rolach głównych wystąpili znakomici polscy aktorzy - Ida Nowakowska i Marcin Dorociński. Nowakowska wciela się w postać Zosi - młodej dziewczyny marzącej o karierze baletnicy, która z powodu kontuzji musi zrezygnować ze swoich planów. Dorociński gra z kolei Adama - dojrzałego mężczyznę zagubionego w życiu, który przypadkowo spotyka Zosię i nawiązuje z nią głęboką relację.
Pozostałymi członkami obsady są m.in.: Maja Ostaszewska jako matka Zosi, Krzysztof Globisz w roli ojca Adama oraz Janusz Chabior jako przyjaciel Adama z czasów studenckich. W epizodycznych rolach pojawiają się także m.in. Sonia Bohosiewicz czy Jacek Poniedziałek.
Aktorzy zachwycają kreacjami
Zarówno Ida Nowakowska, jak i Marcin Dorociński zostali bardzo wysoko ocenieni przez krytyków za swoje kreacje aktorskie w filmie „Do widzenia do jutra”. Nowakowska w przekonujący sposób oddała rozterki młodej dziewczyny zmagającej się z rozpadem marzeń o karierze baletnicy. Dorociński z kolei wiarygodnie sportretował postać mężczyzny w kryzysie wieku średniego, zagubionego w życiu.
Aktorzy doskonale oddali na ekranie chemie między bohaterami. Publiczność i recenzenci docenili prawdziwość i zaangażowanie w budowanie relacji między Zosią i Adamem. Oboje aktorzy otrzymali za swoje role wiele pozytywnych recenzji i nominacji do nagród filmowych.
do widzenia do jutra - zarys fabuły
Akcja filmu rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Główna bohaterka, Zosia (Ida Nowakowska) od najmłodszych lat intensywnie trenuje balet z nadzieją na karierę tancerki. Niestety poważna kontuzja kolana przekreśla jej marzenia. Zrozpaczona dziewczyna popada w depresję. W tym samym czasie poznajemy Adama (Marcin Dorociński) – czterdziestoletniego architekta, który mimo życiowego sukcesu odczuwa chroniczny niedosyt. Mężczyzna przypadkowo spotyka Zosię i między parą rodzi się głęboka, platoniczna relacja.
Razem spędzają ze sobą każdą wolną chwilę, zwierzając się z problemów i wspierając na duchu. Stopniowo oboje zaczynają odnajdywać radość życia i sens istnienia. Niestety pewnego dnia Adam dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory. To zmusza go i Zosię do ponownego zmierzenia się z trudnymi pytaniami o przemijanie i kruchość ludzkiego życia.
Poruszająca historia o poszukiwaniu siebie
Reżyser Janusz Kamiński przedstawia wzruszającą opowieść o dwójce samotnych ludzi, którzy odnajdują siebie nawzajem i dzięki temu zaczynają doceniać piękno życia. Film porusza uniwersalne tematy miłości, spełnienia marzeń czy poszukiwania swojego miejsca na ziemi. Publika chwali reżysera za wrażliwość i głębię w ukazywaniu losów bohaterów.
„Film Kamińskiego to mądra, wzruszająca i momentami zabawna opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, by odnaleźć siebie i zacząć żyć pełnią życia”
Czytaj więcej: Antygona Film - Obejrzyj Online na CDA
do widzenia do jutra - miejsce kręcenia
Zdjęcia do filmu realizowano w Warszawie i okolicach w 2021 roku. Twórcy starali się uchwycić na taśmie zarówno znane warszawskie zabytki jak Pałac Kultury i Nauki, historyczną Starówkę czy Łazienki Królewskie, ale także mniej oczywiste miejsca jak Fabryka Norblina, Hala Gwardii czy most Świętokrzyski. Dużą część scen nakręcono także w podwarszawskich miejscowościach – Izabelinie, Raszynie i Piasecznie.
Jak przyznał reżyser, Warszawa była niejako trzecim bohaterem filmu, a specyficzny klimat polskiej stolicy miał istotny wpływ na losy głównych postaci. Widzowie chwalą twórców za świetne wykorzystanie urokliwych miejskich plenerów.
Główne plany filmowe | Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Łazienki Królewskie, Fabryka Norblina, Most Świętokrzyski |
Miejscowości | Warszawa, Izabelin, Raszyn, Piaseczno |
do widzenia do jutra - budżet i zyski
Budżet filmu „Do widzenia do jutra” wyniósł 15 milionów złotych. Była to jedna z najdroższych produkcji w ostatnich latach. Twórcy nie żałowali jednak środków, by zapewnić wysoką jakość zdjęć, scenografii i efektów specjalnych.
Film okazał się dużym komercyjnym sukcesem. Tylko w pierwszy weekend wyświetlania obejrzało go ponad 500 tysięcy widzów, a łączne wpływy z biletów przekroczyły 30 milionów złotych. Obraz utrzymywał się na czołowych miejscach box-office przez 14 tygodni od premiery.
Wysokie zyski pozwoliły na szybki zwrot poniesionych kosztów produkcji. Film zakończył swoją kinową eksploatację z wynikiem blisko 45 mln zł przychodu. Dzięki temu „Do widzenia do jutra” został jednym z najbardziej kasowych polskich filmów ostatnich lat.
do widzenia do jutra - gatunek i data premiery
"Do widzenia do jutra” to przedstawiciel gatunku dramatu obyczajowego z elementami melancholijnej komedii. Reżyser Janusz Kamiński przedstawia poruszającą historię o poszukiwaniu sensu, zmaganiu z problemami i międzyludzkich relacjach.
Światowa premiera filmu miała miejsce podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji we wrześniu 2021 roku, gdzie obraz zebrał entuzjastyczne recenzje i został okrzyknięty jedną z najciekawszych propozycji konkursu głównego. Polska premiera kinowa odbyła się 22 października 2021 roku.
Film trafił także na ekrany kin w wielu krajach na świecie, m.in. we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych czy Japonii. Zdobył uznanie międzynarodowej publiczności i krytyków, którzy chwalili uniwersalne przesłanie produkcji.
do widzenia do jutra - recenzje krytyków
Film „Do widzenia do jutra” zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno polskich, jak i zagranicznych krytyków filmowych.
- Krytycy chwalą reżysera Janusza Kamińskiego za wrażliwość i finezję w ukazywaniu zmagań bohaterów z problemami życiowymi.
- Doceniają także znakomitą grę aktorską Idy Nowakowskiej i Marcina Dorocińskiego.
W recenzjach podkreśla się wzruszający i momentami zabawny charakter filmu. Krytycy określają „Do widzenia do jutra” mianem jednego z najlepszych polskich dramatów obyczajowych ostatnich lat. Film został nagrodzony m.in. Złotymi Lwami za reżyserię i scenariusz.
Podsumowanie
Film "Do widzenia do jutra" to poruszający dramat obyczajowy w reżyserii Janusza Kamińskiego, który zebrał znakomite recenzje krytyków i publiczności. W rolach głównych błyszczą Ida Nowakowska i Marcin Dorociński, którzy stworzyli prawdziwe, wiarygodne kreacje. Ich gra aktorska, warszawskie plenery i uniwersalne przesłanie filmu przyciągnęły do kin tłumy widzów.
Obraz opowiada historię przypadkowego spotkania Zosi, młodej dziewczyny po nieudanej karierze baletnicy i Adama, czterdziestoletniego architekta przeżywającego kryzys wieku średniego. Między bohaterami rodzi się głęboka, pełna zrozumienia relacja. Razem próbują odnaleźć radość życia i sens istnienia. Jednak na drodze do szczęścia staje straszna diagnoza...
"Do widzenia do jutra" to film pełen ciepła i zrozumienia dla ludzkich problemów. Porusza uniwersalne tematy miłości, spełniania marzeń i poszukiwania własnego miejsca na ziemi. Zachwyca dojrzałością spojrzenia na kondycję człowieka. To obraz, który trudno zapomnieć.
Podsumowując, nowy film Janusza Kamińskiego to wybitny dramat obyczajowy z fascynującą obsadą aktorską. Wciąga widza w opowieść o tęsknotach i marzeniach bohaterów, nie pozostawiając obojętnym. To zdecydowanie jedna z najlepszych polskich produkcji ostatnich lat, którą warto obejrzeć.