Festiwal Nowe Horyzonty 2023 - Najnowsze informacje o festiwalu

Festiwal Nowe Horyzonty 2023 - Najnowsze informacje o festiwalu
Autor Paweł Mańkowski
Paweł Mańkowski08.01.2024 | 4 min.

Festiwal nowe horyzonty 2023 to jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce. Co roku przyciąga tysiące miłośników kina z całego kraju i zagranicy. W tym roku odbędzie się już 23. edycja tego wyjątkowego festiwalu. Jak co roku organizatorzy przygotowali bogaty program obfitujący w pokazy najciekawszych produkcji światowego kina, spotkania z gwiazdami i twórcami filmowymi oraz wiele atrakcji towarzyszących. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat nadchodzącej edycji Nowych Horyzontów.

Kluczowe wnioski:
 • Festiwal odbędzie się w dniach 21-31 lipca 2023 roku we Wrocławiu.
 • W programie znajdą się m.in. filmy nagrodzone w Cannes i Wenecji.
 • Gośćmi festiwalu będą znani aktorzy i reżyserzy.
 • Sprzedaż biletów rusza 15 maja 2023 roku.
 • Główną nagrodą będzie Złoty Rog dla najlepszego filmu konkursu głównego.

Kiedy odbędzie się festiwal nowe horyzonty 2023

Tegoroczna, 23. edycja festiwalu nowe horyzonty 2023 odbędzie się w dniach 21-31 lipca we Wrocławiu. Jak co roku organizatorzy zaplanowali 10 dni pełnych filmowych emocji, spotkań z gwiazdami kina i innych atrakcji.

Uroczysta gala otwarcia, na której pokazany zostanie film inaugurujący tegoroczną edycję festiwalu, odbędzie się 21 lipca o godzinie 19:00 w Teatrze Polskim. Warto zaznaczyć ten termin w kalendarzu!

Kalendarium festiwalu

Poniższa tabela prezentuje pełne kalendarium nowe horyzonty festiwal 2023 z podziałem na poszczególne dni:

21-24 lipca Pokazy filmów konkursowych
25-28 lipca Retrospektywy i pokazy specjalne
29-31 lipca Festiwalowe hity i filmy zamknięcia

Jak widać, organizatorzy przygotowali zróżnicowany harmonogram, aby każdy kinoman znalazł dla siebie odpowiednie propozycje. Zachęcamy do śledzenia strony festiwalowej, gdzie sukcesywnie pojawiać się będą szczegółowe informacje o poszczególnych wydarzeniach.

Program festiwalu nowe horyzonty 2023

Tegoroczna edycja festiwalu nowe horyzonty zapowiada się wyjątkowo interesująco pod względem programowym. Organizatorzy przygotowali bogaty wybór filmów z całego świata - od najgłośniejszych produkcji pokazywanych ostatnio na festiwalach w Cannes i Wenecji po mniej znane perełki z odległych zakątków globu.

Naszym celem jest pokazanie jak najszerszego przeglądu kina artystycznego i prezentowanie widzom różnorodnych tematów, gatunków i formatów. Wierzymy, że każdy znajdzie w programie coś dla siebie - od miłośników mocnych thrillerów po wielbicieli osobistych dramatów obyczajowych.

Szczegółowy harmonogram z opisami poszczególnych filmów oraz dodatkowymi atrakcjami pojawi się na bieżąco na oficjalnej stronie festiwalu. Warto ją śledzić!

Pokazy specjalne i koncerty

Oprócz projekcji filmowych na uczestników nowe horyzonty festiwalu 2023 czekać będą także wyjątkowe wydarzenia specjalne, takie jak:

 • spotkania z twórcami (reżyserzy, aktorzy)
 • koncerty i live acty
 • specjalne pokazy plenerowe w wybranych lokalizacjach we Wrocławiu

Te dodatkowe atrakcje sprawią, że festiwalowe doznania będą jeszcze bardziej niezapomniane. Szczegóły wkrótce!

Czytaj więcej: Najbogatsi Azjaci: Kto Są Najbogatsi Azjaci na Świecie?

Podsumowanie

Festiwal Nowe Horyzonty 2023 - Najnowsze informacje o festiwalu

Tegoroczna edycja festiwalu nowe horyzonty 2023 zapowiada się niezwykle interesująco. Organizatorzy przygotowali prawdziwie kinową ucztę - bogaty program pełen filmowych hitów, wyjątkowych pokazów specjalnych i spotkań z uznanymi twórcami.

Na miłośników X Muzy czeka prawdziwa uczta filmowa. W programie znajdą premiery prosto z największych festiwali, m.in. zdobywców nagród w Cannes i Wenecji, ale także mniej oczywiste perełki z najdalszych zakątków świata. Nowe Horyzonty to święto kina artystycznego prezentujące najciekawsze i najświeższe tytuły z całego globu.

Oprócz seansów filmowych, uczestnicy nowe horyzonty festiwalu 2023 będą mogli wziąć udział w pokazach specjalnych, koncertach pod gwiazdami czy spotkaniach z gwiazdami światowego kina. To doskonała okazja, by zanurzyć się w magiczny klimat festiwalu.

Podsumowując, tegoroczne Nowe Horyzonty to prawdziwa uczt dla każdego kinomana. 10 festiwalowych dni wypełnionych będzie emocjami, wrażeniami artystycznymi i niezapomnianymi przeżyciami. Warto to zobaczyć na własne oczy!

5 Podobnych Artykułów

 1. 5 smaków festiwal - najlepsze wydarzenie kulinarne
 2. Diabeł 1972 - film klasyka grozy, diabły 1971
 3. Cicha Dziewczyna Seanse Filmowe
 4. Filmy historyczne polskie - filmy dla młodzieży z lat 60 i 70, filmy wojenne z lat 50
 5. Film Kłopoty z Dziewczynami - Historia Miłości i Przeszkód
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Paweł Mańkowski
Paweł Mańkowski

Nazywam się Paweł i jestem programistą oraz pasjonatem nowych technologii. Na blogu dzielę się poradami z zakresu tworzenia oprogramowania oraz opisuję ciekawe projekty elektroniczne, które realizuję w wolnym czasie. Chciałbym zarażać czytelników entuzjazmem do programowania i pokazywać, że nowoczesne technologie mogą być fascynującą przygodą

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły

FilmyRecenzja filmu Chłopi oraz Boże Ciało

Recenzja filmu Chłopi Xawerego Żuławskiego - ekranizacji klasycznej powieści Władysława Reymonta. Analiza fabuły, obsady, reżyserii i porównanie z literackim pierwowzorem. Nie zabraknie również omówienia głośnego filmu Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy.