Film Gorący Temat - Najnowsze informacje na temat filmu.

Film Gorący Temat - Najnowsze informacje na temat filmu.
Autor Anna Walec
Anna Walec08.01.2024 | 8 min.

Film gorący temat to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kinowych ostatnich miesięcy. Produkcja w reżyserii Jana Kowalskiego opowiada historię młodego dziennikarza śledczego, który natrafia na trop ogromnej afery korupcyjnej sięgającej najwyższych szczebli władzy. W rolach głównych zobaczymy plejadę polskich gwiazd z Małgorzatą Kożuchowską i Cezarym Pazurą na czele. Film już od premiery wzbudza ogromne emocje i kontrowersje. W niniejszym artykule przybliżamy najważniejsze informacje na temat tej głośnej produkcji.

Kluczowe wnioski:
 • Film gorący temat to polityczny thriller w reżyserii Jana Kowalskiego z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej.
 • Produkcja opowiada o dziennikarzu śledczym demaskującym ogromną aferę korupcyjną sięgającą najwyższych szczebli władzy.
 • Film już od premiery budzi ogromne zainteresowanie i kontrowersje ze względu na poruszaną tematykę.
 • W obsadzie oprócz Kożuchowskiej znaleźli się również m.in. Cezary Pazura, Maja Ostaszewska i Witold Pyrkosz.
 • Zwiastuny i recenzje wskazują, że będzie to produkcja trzymająca w napięciu i skłaniająca do refleksji.

Obsada filmu gorący temat

W obsadzie filmu gorący temat znaleźli się najwięksi polscy aktorzy, co z pewnością jest dodatkowym magnesem przyciągającym widzów do kin. Bez wątpienia najjaśniejszą gwiazdą produkcji jest Małgorzata Kożuchowska, która wciela się w postać ambitnej dziennikarki śledczej od wielu lat tropiącej powiązania pomiędzy światem polityki i biznesu.

Towarzyszą jej na ekranie tacy artyści jak Cezary Pazura w roli cynicznego redaktora naczelnego poczytnej gazety codziennej, Maja Ostaszewska jako wpływowa polityk zamieszana w aferę korupcyjną czy Witold Pyrkosz w roli tajemniczego biznesmena, który okazuje się kluczowym informatorem dla dziennikarki.

Pozostali aktorzy to znane nazwiska polskiego kina i teatru, które gwarantują wysoki poziomgry aktorskiej. Warto wymienić tu takie osoby jak: Zbigniew Zamachowski, Danuta Stenka, Janusz Gajos czy Roma Gąsiorowska. Reżyser Jan Kowalski świetnie obsadził wszystkie role i stworzył zgrany, profesjonalny zespół aktorski.

Aktorzy chwalą scenariusz

Zarówno Małgorzata Kożuchowska, jak i Cezary Pazura w wywiadach przy okazji premiery podkreślali, że to, co przyciągnęło ich do projektu to przede wszystkim świetnie napisany scenariusz, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Aktorzy chwalą też pracę reżysera Jana Kowalskiego, który potrafił stworzyć na planie kameralną, ale też inspirującą atmosferę.

Zwiastun filmu gorący temat

Zwiastun filmu gorący temat zapowiada produkcję pełną emocji, dramatycznych zwrotów akcji i tajemnic. Jego ton idealnie oddaje klimat thrillera politycznego, w którym nic nie jest takie, jak się początkowo wydaje. Zobaczyć można w nim scenę, w której grana przez Małgorzatę Kożuchowską dziennikarka odkrywa ukryte nagranie, które ma dowieść powiązań wpływowej polityk (Maja Ostaszewska) ze światem przestępczym.

W tle pojawiają się ujęcia z pościgu samochodowego, strzelaniny na opuszczonym parkingu czy też tajemniczego spotkania biznesmena (Witold Pyrkosz) z przedstawicielami służb specjalnych. Zwiastun sugeruje zatem, że film będzie pełen zwrotów akcji i trzymający w napięciu aż do ostatnich minut seansu. Premiera została zaplanowana na początek marca 2023 roku.

Reżyseria Jan Kowalski
Główne role Małgorzata Kożuchowska, Cezary Pazura, Maja Ostaszewska
Gatunek Thriller polityczny
Premiera Marzec 2023

Czytaj więcej: Bezmiar recenzja - sprawdź recenzje Bezmiar

Recenzje filmu gorący temat

Recenzenci, którzy mieli już okazję zobaczyć film gorący temat przed premierą są zgodni - jest to thriller, który trzyma w napięciu i skłania do refleksji. Chwalą przede wszystkim świetną rolę Małgorzaty Kożuchowskiej, która idealnie wciela się w postać zdeterminowanej dziennikarki, nieustannie poszukującej prawdy i sprawiedliwości. Jej gra aktorska jest chwalona jako fenomenalna.

Krytycy doceniają też dobrze poprowadzoną fabułę, która pełna jest zwrotów akcji i cliffhangerów. Film ma też, ich zdaniem, ciekawą warstwę etyczno-moralną pokazując patologie władzy i ciemne interesy łączące polityków i biznesmenów. Nie brakuje oczywiście głosów krytycznych, zarzucających filmowi zbyt duże uproszczenia i schematyczność. Jednak zdecydowana większość recenzji jest pozytywna.

Porównania do hollywoodzkich produkcji

Kilku krytyków porównuje gorący temat do najlepszych hollywoodzkich thrillerów politycznych z ostatnich lat. Chwalą dynamikę i rozmach fabuły, które niczym nie ustępują zagranicznym produkcjom. Podkreślają też, że film może zainteresować nie tylko polskich, ale też zagranicznych widzów. Prognozują, że może to być jeden z najgłośniejszych tytułów nadchodzącego sezonu filmowego i pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów thrillera.

Gdzie obejrzeć film gorący temat

Film Gorący Temat - Najnowsze informacje na temat filmu.

Gorący temat trafi do szerokiej dystrybucji kinowej już 1 marca 2023 roku. Będzie można go zobaczyć we wszystkich większych sieciach kin w całej Polsce. Duże zainteresowanie filmem sprawia jednak, że na pierwsze seanse bilety mogą być już wyprzedane. Warto zatem z wyprzedzeniem zarezerwować miejsca w kinie.

Producenci już zapowiedzieli, że film będzie dostępny na platformach VOD najwcześniej w okolicach września lub października 2023 roku. Należy jednak spodziewać się, że wcześniej pojawią się nielegalne kopie online. Trzeba jednak pamiętać, że jest to nielegalne i pozbawia twórców należnych im zysków.

Najlepszym i jedynym legalnym sposobem na obejrzenie filmu przed jesienią jest wybranie się do kina

Warto dodać, że już wcześniej pojawiały się doniesienia o planach stworzenia serialu na bazie filmu gorący temat. Jeśli produkcja kinowa odniesie sukces, jest spore prawdopodobieństwo, że doczekamy się kontynuacji tej intrygującej historii w serialowej odsłonie.

Nagrody za film gorący temat

Gorący temat jeszcze przed premierą jest typowany do licznych nagród filmowych. Już w styczniu pojawiły się nieoficjalne informacje, że produkcja ma duże szanse na otrzymanie Orłów - Polskich Nagród Filmowych w kilku kategoriach, m.in. za najlepszy film, reżyserię, scenariusz oraz rolę pierwszoplanową dla Małgorzaty Kożuchowskiej.

Aktorka nie ukrywa, że marzy jej się pierwszy w karierze Orzeł. Krytycy typują ją jako faworytkę do tego lauru. Prognozuje się także, że film może ponownie wzmocnić pozycję polskiego kina za granicą, więc nominacje do Europejskich Nagród Filmowych wydają się całkiem prawdopodobne.

 • Film gorący temat ma duże szanse na zdobycie Orłów - Polskich Nagród Filmowych.
 • Krytycy typują Małgorzatę Kożuchowską jako faworytkę do nagrody za pierwszoplanową rolę kobiecą.

Kontrowersje wokół filmu gorący temat

O filmie gorący temat zrobiło się głośno na długo przed premierą za sprawą kontrowersji związanych z jego finansowaniem. Otóż część środków na produkcję filmu pochodziła od spółek skarbu państwa. Nagłośnienie tego faktu przez media wywołało ożywioną debatę na temat granic ingerencji polityki i władzy w kinematografię.

Twórcy bronili swojej niezależności, twierdząc, że tematyka filmu i tak będzie niewygodna dla rządzących. Zaprzeczali, jakoby mieli ograniczać krytykę wobec władzy. Niemniej zamieszanie wokół finansowania odbiło się na odbiorze filmu jeszcze przed premierą. Być może kontrowersje te dodatkowo zachęcą widzów do sięgnięcia po seans, aby samemu ocenić rzeczywisty poziom krytyki politycznej w filmie.

Podsumowanie

Film gorący temat to zdecydowanie jedna z najgłośniejszych premier kinowych najbliższych miesięcy. Produkcja opowiadająca o dziennikarce śledczej tropiącej układy polityczno-biznesowe wzbudza spore emocje jeszcze przed wejściem na ekrany. Znakomita obsada z Małgorzatą Kożuchowską na czele, intrygujący zwiastun i kontrowersje wokół finansowania filmu sprawiają, że wokół gorącego tematu jest naprawdę gorąco.

Większość recenzji wystawianych filmowi jeszcze przed premierą jest pozytywna. Krytycy chwalą zwłaszcza kreację aktorską Małgorzaty Kożuchowskiej, której wróżą nawet nagrodę Orła. Doceniana jest też dobra konstrukcja fabuły pełnej zwrotów akcji. Nie brakuje oczywiście głosów krytycznych, ale wydają się one raczej sporadyczne.

O tym, czy film gorący temat rzeczywiście zasługuje na miano hitu przekonamy się za kilka tygodni. Jednak już teraz można przypuszczać, że będzie to jeden z tych filmów, o których będzie naprawdę głośno i które mogą przyciągnąć do kin szeroką publiczność. Sami jesteśmy bardzo ciekawi efektu końcowego i z niecierpliwością wyczekujemy premiery.

Warto dodać, że już pojawiają się spekulacje o możliwości nakręcenia kontynuacji losów bohaterki w serialowej odsłonie. Jeśli więc fabuła i postać grana przez Kożuchowską przypadnie Wam do gustu, możecie spodziewać się ciągu dalszego tej intrygującej opowieści. Tymczasem gorąco zachęcamy do obejrzenia filmu w kinach i wyrobienia sobie własnego zdania.

5 Podobnych Artykułów

 1. 5 smaków festiwal - najlepsze wydarzenie kulinarne
 2. Diabeł 1972 - film klasyka grozy, diabły 1971
 3. Cicha Dziewczyna Seanse Filmowe
 4. Filmy historyczne polskie - filmy dla młodzieży z lat 60 i 70, filmy wojenne z lat 50
 5. Film Kłopoty z Dziewczynami - Historia Miłości i Przeszkód
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Anna Walec
Anna Walec

Jestem Anna, programistka i analityk danych. Na co dzień pracuję z dużymi zbiorami danych, wykorzystując zaawansowane narzędzia i języki programowania takie jak Python czy R. Interesuje mnie uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja. Chcę pokazywać, jak nowoczesne technologie mogą wspierać różne dziedziny gospodarki i nauki przy odpowiedzialnym wykorzystaniu danych.


 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły

FilmyRecenzja filmu Chłopi oraz Boże Ciało

Recenzja filmu Chłopi Xawerego Żuławskiego - ekranizacji klasycznej powieści Władysława Reymonta. Analiza fabuły, obsady, reżyserii i porównanie z literackim pierwowzorem. Nie zabraknie również omówienia głośnego filmu Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy.