Film pasażer 2018 - nowa produkcja kinowa

Film pasażer 2018 - nowa produkcja kinowa
Autor Paweł Mańkowski
Paweł Mańkowski08.01.2024 | 8 min.

Film pasażer to najnowsza hollywoodzka superprodukcja science fiction z gatunku thriller psychologiczny. W rolach głównych występują Jennifer Lawrence oraz Chris Pratt. Reżyserem filmu jest Morten Tyldum, znany między innymi z takich filmów jak "Gra tajemnic" oraz "Imitacja gry". Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości na statku kosmicznym, który leci w kierunku odległej planety. Głównymi bohaterami są mechanik statku oraz tajemniczy pasażer. Fabuła koncentruje się wokół psychologicznej gry pomiędzy tymi dwiema postaciami.

Kluczowe wnioski:
  • Film pasażer to hollywoodzka superprodukcja z 2018 roku z gwiazdorską obsadą.
  • Główne role grają Jennifer Lawrence oraz Chris Pratt.
  • Reżyserem jest Morten Tyldum, twórca takich filmów jak "Gra tajemnic".
  • Akcja rozgrywa się na statku kosmicznym lecącym na odległą planetę.
  • Fabuła skupia się na psychologicznej grze pomiędzy mechanikiem a pasażerem.

Pasażer nieznany 2018 film

Film "Pasażer" to jedna z najgłośniejszych hollywoodzkich produkcji 2018 roku. Obraz został zakwalifikowany do gatunku science fiction z elementami thrillera psychologicznego. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości na pokładzie statku kosmicznego lecącego na odległą planetę.

Głównymi bohaterami produkcji są mechanik okrętowy grany przez Chrisa Pratta oraz tajemnicza pasażerka w wykonaniu Jennifer Lawrence. Pomiędzy tą dwójką rozgrywa się fascynująca gra, oparta na kłamstwie, manipulacji i zagadce z przeszłości.

Zwiastun zdradza niewiele

Twórcy filmu bardzo długo trzymali szczegóły fabuły w tajemnicy. Dopiero niedawno opublikowany został pierwszy zwiastun produkcji. Niestety niewiele on zdradza na temat tego, co wydarzy się na pokładzie statku.

Z traileru dowiadujemy się, że akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, kiedy podróże kosmiczne są już na porządku dziennym. Statek leci w kierunku odległej planety Homestead II, która ma być nowym domem dla pasażerów. W pewnym momencie budzą się oni ze snu hibernacyjnego. Okazuje się, że mechanik pokładowy (granego przez Chrisa Pratta) obudził się o 90 lat za wcześnie z niewiadomych przyczyn.

Pasażer 2018 thriller psychologiczny

Jak sama nazwa wskazuje, "Pasażer" to obraz utrzymany w konwencji thrilleru psychologicznego. Reżyser Morten Tyldum postawił na budowanie napięcia i tworzenie atmosfery niepewności co do prawdziwych motywacji bohaterów.

W zwiastunie możemy dostrzec, że na pokładzie statku znajdują się tylko dwie przebudzone osoby - mechanik oraz tajemnicza kobieta. Nie wiadomo, kim ona jest ani skąd się tam wzięła. Prawdopodobnie jej obudzenie się ze snu nie było przypadkowe.

Można przypuszczać, że pasażerka ukrywa swoją prawdziwą tożsamość oraz motywy, dla których zdecydowała się na ten desperacki krok. Być może jej celem jest doprowadzenie do zagłady całej załogi?

Niepewność i podejrzenia

Zwiastun sugeruje, że mechanik, grany przez Chrisa Pratta, zaczyna podejrzewać, iż tajemnicza pasażerka nie jest taka niewinna, jak się wydaje. Z drugiej strony ona również nie ufa mu w pełni.

Narasta napięcie psychologiczne i atmosfera niepewności. Nie wiemy tak naprawdę, kto jest ofiarą, a kto oprawcą w tej historii. Być może okaże się, że prawda jest zgoła inna?

Bez wątpienia możemy spodziewać się w tym filmie wielu zwrotów akcji, nieoczekiwanych wydarzeń i zaskakującego zakończenia. Psychologiczna gra pomiędzy dwiema postaciami zapowiada się ekscytująco.

Czytaj więcej: Plakat Antygona - Najlepsza Dekoracja Do Salonu

Pasażer z Hollywood gwiazdorską obsadą

Film "Pasażer" może pochwalić się prawdziwie gwiazdorską obsadą aktorską. W rolach głównych wystąpili Jennifer Lawrence oraz Chris Pratt.

Jennifer Lawrence to jedna z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia. Ma na koncie wiele znakomitych kreacji aktorskich, między innymi w takich produkcjach jak "Igrzyska Śmierci", "Poradnik pozytywnego myślenia" czy "American Hustle".

Z kolei Chris Pratt zyskał rozpoznawalność dzięki rolom w filmach "Strażnicy Galaktyki" oraz "Jurassic World". Aktor udowodnił, że doskonale odnajduje się zarówno w komediach, jak i produkcjach sci-fi czy fantasy.

Inne gwiazdy na ekranie

Oprócz głównych aktorów, na ekranie zobaczymy także Michaela Sheena ("Mistrzowie sexu", "Zwierzęta nocy") oraz Laurence'a Fishburne'a ("Ojciec chrzestny", trylogia "Matrix").

Wszyscy wymienieni aktorzy to prawdziwe tuzy kina, mające na koncie role w największych produkcjach filmowych na świecie. Ich udział stanowi dodatkową gwarancję wysokiej jakości filmu "Pasażer".

Produkcja zapowiada się jako mocne widowisko z mocnymi kreacjami aktorskimi i trzymającą w napięciu fabułą. Aktorzy na pewno sprostają trudom tej psychologicznej gry na ekranie.

Reżyseria Morten Tyldum
Główne role Jennifer Lawrence, Chris Pratt
Gatunek Thriller, Sci-Fi
Data premiery 2018

Pasażer najdroższa superprodukcja 2018

Film pasażer 2018 - nowa produkcja kinowa

"Pasażer" to bez wątpienia jedna z najdroższych i najbardziej wyczekiwanych premier filmowych 2018 roku. Według szacunków, budżet produkcji sięgnął 110 milionów dolarów.

Twórcy filmu postawili na imponujące efekty specjalne i wizualne. Na ekranie zobaczymy realistycznie odwzorowany statek kosmiczny oraz odległe planety. Sceny akcji rozgrywają się w przestworzach lub na pokładzie futurystycznego okrętu.

Astronomiczny budżet pozwolił na stworzenie imponujących plenerów i dekoracji. Bez wątpienia pod względem wizualnym "Pasażer" ma szansę zachwycić widzów na całym świecie.

Wysoki budżet to ryzyko i szanse

Oczywiście tak wysoki budżet to zarówno ryzyko, jak i szansa. Jeśli film odniesie sukces, z łatwością zarobi na siebie. W przypadku niepowodzenia strata będzie jednak dotkliwa dla wytwórni.

Na korzyść "Pasażera" przemawia fakt, że w ostatnich latach widzowie chętnie oglądali produkcje sci-fi osadzone w realiach kosmicznych. Filmy takie jak "Marsecjanin", "Prometeusz" czy "Obława" okazywały się sporymi hitami.

Miejmy nadzieję, że "Pasażer" powtórzy ich sukces i zachwyci publiczność na całym świecie. Filmowe efekty specjalne oraz gwiazdorska obsada aktorska na to z pewnością zasługują.

Pasażer reżyser Morten Tyldum za kamerą

Reżyserem odpowiedzialnym za "Pasażera" jest Morten Tyldum, norweski twórca filmowy i telewizyjny. Ma on na koncie takie produkcje jak "Headhunters", "Gra tajemnic", "Imitacja gry" oraz nominowany do Oscara "Teoria wszystkiego".

Tyldum udowodnił, że potrafi realizować zarówno kameralne produkcje aktorskie, jak i efektowne filmy sci-fi. Jego największym sukcesem do tej pory był obraz "Gra tajemnic" z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej.

"Pasażer" to kolejny projekt w dorobku tego utalentowanego reżysera. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie z pewnością poradzi sobie z wyzwaniem, jakim jest realizacja takiego blockbustera sci-fi.

Obecność Mortena Tylduma za kamerą to gwarancja wysokiego poziomu artystycznego i filmowego rzemiosła.

Możemy mieć nadzieję, że psychologiczny dramat rozgrywający się na pokładzie statku kosmicznego, będzie kolejnym sukcesem w dorobku tego utalentowanego reżysera.

Pasażer z Jennifer Lawrence w roli głównej

Jennifer Lawrence jest bezsprzecznie największą gwiazdą filmu "Pasażer". Aktorka wciela się w rolę tajemniczej kobiety podróżującej na pokładzie statku kosmicznego.

Lawrence ma na koncie takie produkcje, jak "Igrzyska Śmierci", "American Hustle", "Poradnik pozytywnego myślenia" czy "Czerwony Kurek". Za rolę w "Poradniku..." zdobyła nawet Oscara dla najlepszej aktorki.

W "Pasażerze" Jennifer Lawrence będzie musiała zmierzyć się z wyzwaniem w postaci zagrania niejednoznacznej, tajemniczej postaci. Przeciwieństwem jej bohaterki jest racjonalny mechanik granego przez Chrisa Pratta.

Idealny casting

Trudno wyobrazić sobie lepszy casting do tej roli. Jennifer Lawrence udowodniła już wielokrotnie, że potrafi stworzyć charyzmatyczną i wielowymiarową postać kobiecą. Jej uroda i charyzma idealnie pasują także do roli kosmicznej pasażerki.

Miejmy nadzieję, że aktorka ponownie zachwyci nas kreacją aktorską i sprawi, że polubimy, ale i zarazem poczujemy niepewność co do jej ekranowej bohaterki.

Z pewnością duet Jennifer Lawrence i Chrisa Pratta w rolach głównych to filmowe wydarzenie i dodatkowa zachęta, by wybrać się do kina na "Pasażera".

Podsumowanie

Film "Pasażer" to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kinowych 2018 roku. Produkcja łączy w sobie elementy thrillera psychologicznego oraz science fiction. Akcja rozgrywa się na pokładzie statku kosmicznego lecącego na odległą planetę. Po przedwczesnym obudzeniu ze snu mechanik odkrywa na statku tajemniczą kobietę. Między nimi dochodzi do fascynującej gry, w której nic nie jest takie, jak się wydaje.

Film może pochwalić się prawdziwie gwiazdorską obsadą. Główne role grają Jennifer Lawrence oraz Chris Pratt. Pozostali aktorzy to również znane nazwiska Hollywood. Za kamerą stanął ceniony reżyser Morten Tyldum, który ma na koncie takie hity jak "Gra tajemnic".

Produkcja kosztowała aż 110 milionów dolarów, co czyni ją jedną z najdroższych premier 2018 roku. Astronomiczny budżet pozwolił na stworzenie imponujących plenerów kosmicznych i efektów specjalnych. Pod względem wizualnym film zapowiada się znakomicie.

"Pasażer" to psychologiczny dramat rozgrywający się w realiach science fiction. W tej historii nic nie jest oczywiste, a fabuła obfituje w zaskakujące zwroty akcji. Fani gatunku z pewnością będą zachwyceni tą produkcją.

5 Podobnych Artykułów

  1. 5 smaków festiwal - najlepsze wydarzenie kulinarne
  2. Diabeł 1972 - film klasyka grozy, diabły 1971
  3. Cicha Dziewczyna Seanse Filmowe
  4. Filmy historyczne polskie - filmy dla młodzieży z lat 60 i 70, filmy wojenne z lat 50
  5. Film Kurosawy – Oscarowy Film Japońskiego Reżysera
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Paweł Mańkowski
Paweł Mańkowski

Nazywam się Paweł i jestem programistą oraz pasjonatem nowych technologii. Na blogu dzielę się poradami z zakresu tworzenia oprogramowania oraz opisuję ciekawe projekty elektroniczne, które realizuję w wolnym czasie. Chciałbym zarażać czytelników entuzjazmem do programowania i pokazywać, że nowoczesne technologie mogą być fascynującą przygodą

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły

FilmyRecenzja filmu Chłopi oraz Boże Ciało

Recenzja filmu Chłopi Xawerego Żuławskiego - ekranizacji klasycznej powieści Władysława Reymonta. Analiza fabuły, obsady, reżyserii i porównanie z literackim pierwowzorem. Nie zabraknie również omówienia głośnego filmu Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy.