Filmy Polskie Kinowe 2019: Najnowsze Premiery Filmowe Polskie 2016

Filmy Polskie Kinowe 2019: Najnowsze Premiery Filmowe Polskie 2016
Autor Jacek Waniek
Jacek Waniek08.01.2024 | 10 min.

Filmy polskie kinowe 2019 dostarczyły widzom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Polscy twórcy pokazali w minionym roku, że potrafią realizować produkcje na najwyższym światowym poziomie. Wzruszające dramaty, trzymające w napięciu thrillery i komedie pełne humoru - to tylko niektóre gatunki reprezentowane przez rodzimą kinematografię. Poniżej przedstawiamy subiektywny wybór najciekawszych premier polskich filmów kinowych 2019, które zasługują na uwagę i polecenie.

Kluczowe wnioski:
 • Polscy twórcy udowodnili, że potrafią realizować filmy na światowym poziomie.
 • Wśród najlepszych produkcji znalazły się wzruszające dramaty, trzymające w napięciu thrillery i zabawne komedie.
 • Rok 2019 obfitował w filmy o wysokich walorach artystycznych i angażujące tematy.
 • Polskie kino ma do zaoferowania produkcje dla widzów w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.
 • Warto wrócić do najlepszych filmów z 2019 roku, aby docenić kunszt polskich twórców.

Najlepsze polskie filmy roku 2019

Rok 2019 obfitował w wiele ciekawych premier filmowych polskich twórców. Rodzima kinematografia udowodniła, że potrafi dostarczyć widzom produkcje na najwyższym światowym poziomie. Wśród najważniejszych tytułów znalazły się zarówno wzruszające dramaty obyczajowe, trzymające w napięciu thrillery, jak i zabawne komedie. Polscy reżyserzy poruszali istotne problemy społeczne i psychologiczne, zaglądając w najmroczniejsze zakamarki ludzkiej natury. Ich filmy cechowała dbałość o detale, świetna gra aktorska i niekonwencjonalna fabuła. Oto subiektywny wybór najlepszych polskich filmów kinowych 2019, które koniecznie trzeba obejrzeć.

Jedną z najgłośniejszych premier był film "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy. Obraz zdobył aż 11 Orłów, w tym dla najlepszego filmu. Opowiada historię 20-letniego Daniela (w tej roli Bartosz Bielenia), który po wyjściu z poprawczaka postanawia udawać księdza. Jego charyzma i zaangażowanie wpływają na mieszkańców małej miejscowości. Jednak przeszłość bohatera wraca, zagrażając mistyfikacji.

"Boże Ciało" porusza temat wiary, zbawienia i moralności. Aktorska kreacja Bieleni spotkała się z uznaniem krytyków. Film Komasy pokazuje, że polskie kino umie w subtelny sposób opowiadać o złożonych kwestiach etycznych i duchowych.

Mroczne thrillery

Kolejną głośną produkcją był mroczny thriller "W lesie dziś nie zaśnie nikt" w reżyserii Bartosza Konopki. Akcja rozgrywa się podczas obozu survivalowego grupy nastolatków. Kiedy zapada zmrok, uczestnicy muszą stawić czoła tajemniczemu zabójcy polującemu na nich w lesie. Reżyser brawurowo buduje napięcie, a widzowie towarzyszą bohaterom w walce o przetrwanie.

Podobny klimat prezentuje "W głębi lasu" Bartosza Kruhlika. Fabuła skupia się na zaginięciu 12-letniej dziewczynki i poszukiwaniach policjanta, który próbuje rozwikłać tę zagadkę. Thriller psychologiczny utrzymany jest w konwencji mrocznej opowieści kryminalnej z elementami grozy.

Oba filmy pokazują, że polskie kino gatunkowe może konkurować z zagranicznymi produkcjami. Ich atutem jest świetnie zarysowana fabuła, napięcie budowane konsekwentnie od pierwszych scen i dobra gra aktorska.

Nowości kinowe polskich twórców z ubiegłego roku

Polscy twórcy udowodnili w 2019 roku, że mają wiele ciekawych pomysłów fabularnych i potrafią realizować je w sposób przyciągający uwagę widzów. Filmy rodzimej produkcji cechowała dbałość o szczegóły, dopracowanie wizualnej strony produkcji i wysoki poziom gry aktorskiej. Oto kilka nowości kinowych z ubiegłego roku, które warto polecić.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier była "Dolina Bogów" Lecha Majewskiego na podstawie powieści Marka Hłaski. To opowieść o poszukiwaczach skarbów w Andach i niebezpiecznej wyprawie w niezbadane dotąd tereny. Reżyser stworzył poetycki, wizualnie zachwycający obraz, który hipnotyzuje widza od pierwszej sceny.

Kolejną udaną ekranizacją była "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy. Film przedstawia losy legendarnego skoczka narciarskiego, mistrza i rekordzisty świata lat 60. XX wieku. Jest to opowieść o pasji, determinacji i dążeniu do celu wbrew wszelkim przeciwnościom losu.

Wśród nowości warto także wymienić "Ukrytą grę" Łukasza Kośmickiego. Thriller szpiegowski osadzony w realiach PRL-u opowiada o losach młodego matematyka, który zostaje wplątany w sieć intryg wywiadu. Film udowadnia, że polskie kino sensacyjne może dostarczyć rozrywki na wysokim poziomie.

Komedie

Rok 2019 to także udane komediowe produkcje rodzimych twórców. Wśród nich wyróżnia się "Polityka" Patryka Vegi - satyryczne spojrzenie na świat polskiej polityki i walkę o władzę. Reżyser swoim zwyczajem nie przebiera w środkach, aby obnażyć absurdy i hipokryzję tego środowiska.

Bardziej subtelny humor prezentuje "Wszyscy moi przyjaciele nie żyją" Tomasza Koneckiego i Lecha Majewskiego. Jest to czarna komedia o grupie czterdziestolatków, którzy organizują imprezowy rajd samochodowy, aby odnaleźć radość życia. Film bawi i wzrusza, pokazując zmagania bohaterów z kryzysem wieku średniego.

Polskie komedie w 2019 roku udowodniły, że potrafią bawić widza, ale także skłaniać do refleksji. Ich atutem jest celna obserwacja polskiej rzeczywistości i świetnie nakreślone postacie, z którymi łatwo się utożsamić.

Czytaj więcej: Azjatyckie filmy 2015 i 2016 - Najlepsze filmy azjatyckie online

Wybrane produkcje rodzimej kinematografii z 2019

Rok 2019 był dla polskiej kinematografii okresem owocnym w wiele wybitnych produkcji. Filmy rodzimej proweniencji potrafiły zachwycić rozmachem, fabułą i grą aktorów. Oto kilka tytułów, które pokazują potencjał i różnorodność polskiego kina.

 • "Boże Ciało" Jana Komasy - poruszający dramat obyczajowy, laureat 11 Orłów;
 • "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy - wzruszająca opowieść o mistrzu skoków narciarskich;
 • "Ukryta gra" Łukasza Kośmickiego - wciągający thriller szpiegowski osadzony w realiach PRL-u;
 • "W lesie dziś nie zaśnie nikt" Bartosza Konopki - mroczny horror utrzymujący w napięciu;
 • "Polityka" Patryka Vegi - satyryczne spojrzenie na polską scenę polityczną.

Każda z tych produkcji warta jest obejrzenia i polecenia. Dowodzą one wysokiego poziomu polskiej sztuki filmowej i umiejętności poruszania ważnych tematów społecznych. Rok 2019 przyniósł wiele kinowych perełek, które na stałe zapisały się w historii rodzimej kinematografii.

Premiery filmowe z Polski warte obejrzenia z 2019

Filmy Polskie Kinowe 2019: Najnowsze Premiery Filmowe Polskie 2016

Polscy twórcy filmowi udowodnili w minionym roku, że potrafią zrealizować produkcje na światowym poziomie. Wśród najważniejszych premier znalazły się tytuły, które koniecznie trzeba zobaczyć. Oto filmy z 2019 roku obowiązkowe dla każdego fana rodzimej kinematografii.

"Boże Ciało" Jana Komasy to obraz, który wzruszył i poruszył widzów na całym świecie. Opowieść o młodym oszuście udającym księdza z mistrzostwem balansuje pomiędzy dramatycznymi i komediowymi tonami. Wielowymiarowe kreacje aktorskie i scenariusz bez banału to mocne strony tej produkcji.

Kolejna ważna premiera to "Ikar. Legenda Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy. Film przybliża sylwetkę wybitnego, choć dziś zapomnianego sportowca - mistrza skoków narciarskich lat 60. XX wieku. Obraz łączy walory biograficzne z pasjonującą fabułą i zachwycającymi zdjęciami.

Do udanych polskich filmów 2019 roku zalicza się również "W lesie dziś nie zaśnie nikt" Bartosza Konopki. Mroczny horror o grupie nastolatków walczących o życie z tajemniczym mordercą. Reżyser perfekcyjnie buduje napięcie i atmosferę grozy. Obraz może konkurować z najlepszymi zagranicznymi produkcjami gatunku.

Wymienione tytuły to zaledwie wybrane perełki polskiej kinematografii, które koniecznie trzeba nadrobić. Rok 2019 obfitował w filmy na najwyższym poziomie, które przyniosły polskiemu kinu zasłużone uznanie w kraju i za granicą.

Najciekawsze fabuły polskich reżyserów z minionego roku

Polscy twórcy filmowi wykazali się w 2019 roku niezwykłą pomysłowością fabularną. Ich produkcje wyróżniały się oryginalną, często zaskakującą historią, która wciągała widzów i nie pozwalała oderwać oczu od ekranu. Oto kilka najciekawszych fabuł z polskich filmów minionego roku.

Mocnym akcentem było "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy. Film opowiada o 20-letnim chłopaku z poprawczaka, który po wyjściu na wolność postanawia udawać księdza w małej miejscowości. Jego charyzma zyskuje uznanie parafian, jednak przeszłość bohatera staje się zagrożeniem dla mistyfikacji. Reżyser z precyzją prowadzi opowieść pełną zwrotów akcji.

Równie ciekawą fabułę ma "W lesie dziś nie zaśnie nikt" Bartosza Konopki. Grupa nastolatków biorących udział w ekstremalnym obozie survivalowym musi stawić czoła tajemniczemu zabójcy polującemu na nich w czarnej głuszy leśnej. Reżyser brawurowo buduje napięcie i na długo wpaja widzom obrazy grozy.

Oryginalną historię prezentuje także "Ukryta gra" Łukasza Kośmickiego. Fabuła skupia się na młodym, utalentowanym matematyku, który nawet nie zdaje sobie sprawy, jak wielką wartość mają jego umiejętności dla wywiadu PRL-u. Obraz łączy wartką akcję szpiegowską z portretem epoki.

Te przykłady pokazują, że polskie kino ma do zaoferowania historie, które potrafią zainteresować i zafascynować widzów. Kunszt rodzimych reżyserów pozwolił stworzyć w 2019 roku produkcje pełne napięcia, grozy i niespodziewanych zwrotów akcji.

Polskie kino 2019 - najbardziej docenione tytuły w kinach

Rok 2019 był dla polskiej kinematografii okresem sukcesów, zarówno w kraju, jak i za granicą. Rodzime produkcje zachwyciły widzów i krytyków, zdobywając nagrody na największych festiwalach. Oto najbardziej docenione tytuły w polskich kinach w ubiegłym roku.

Podsumowanie

Rok 2019 był dla polskiej kinematografii okresem obfitującym w wiele znakomitych produkcji. Filmy polskie kinowe 2019 roku pokazały, że rodzima sztuka filmowa stać na realizację dzieł na światowym poziomie. Widzowie mogli zobaczyć zarówno wzruszające dramaty obyczajowe, jak i trzymające w napięciu thrillery czy komedie. Polscy twórcy udowodnili swój kunszt i pomysłowość fabularną.

Do najważniejszych premier zaliczyć należy m.in. "Boże Ciało" Jana Komasy - laureata aż 11 Orłów, poruszającą opowieść o poszukiwaniu wiary i tożsamości. Doceniono również takie tytuły, jak mroczny horror "W lesie dziś nie zaśnie nikt", biograficzny "Ikar. Legenda Mietka Kosza" czy satyryczną "Politykę" Patryka Vegi. Każdy z tych filmów wart jest obejrzenia.

Polskie kino udowodniło też swój potencjał, jeśli chodzi o kino gatunkowe. Thrillery psychologiczne "W głębi lasu" i "W lesie dziś nie zaśnie nikt" potrafiły zbudować napięcie na miarę najlepszych zagranicznych produkcji. Rok 2019 przyniósł również udaną komedię sensacyjną "Ukryta gra", która z powodzeniem łączy rozrywkę z wartką akcją szpiegowską.

Podsumowując, premiery filmowe polskie 2016 roku pokazały ogromny potencjał rodzimej kinematografii. Filmy zachwyciły i poruszyły, udowadniając, że polskie kino ma do zaoferowania produkcje na najwyższym światowym poziomie. Rok 2019 przejdzie do historii jako wyjątkowo obfity i owocny dla polskich twórców filmowych.

5 Podobnych Artykułów

 1. 5 smaków festiwal - najlepsze wydarzenie kulinarne
 2. Diabeł 1972 - film klasyka grozy, diabły 1971
 3. Cicha Dziewczyna Seanse Filmowe
 4. Filmy do obejrzenia - kultowe kino dla każdego
 5. Film Kurosawy – Oscarowy Film Japońskiego Reżysera
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Jacek Waniek
Jacek Waniek

Jako ekspert ds. technologii, moje teksty na licznikidarmowe.pl to praktyczne wskazówki dla osób zainteresowanych monitorowaniem danych. Dzielę się informacjami na temat darmowych narzędzi do analizy danych, programów statystycznych oraz sposobów na skuteczne wykorzystanie liczników online.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły

FilmyRecenzja filmu Chłopi oraz Boże Ciało

Recenzja filmu Chłopi Xawerego Żuławskiego - ekranizacji klasycznej powieści Władysława Reymonta. Analiza fabuły, obsady, reżyserii i porównanie z literackim pierwowzorem. Nie zabraknie również omówienia głośnego filmu Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy.