Zdjęcia z planu filmowego Ciemno prawie noc - opinie i recenzje

Zdjęcia z planu filmowego Ciemno prawie noc - opinie i recenzje
Autor Paweł Mańkowski
Paweł Mańkowski08.01.2024 | 7 min.

Ciemno prawie noc zdjęcia z planu najnowszego polskiego filmu w reżyserii Borysa Lankosza wzbudzają spore zainteresowanie wśród kinomanów. Produkcja opowiada historię Warszawy tuż po wyzwoleniu spod okupacji niemieckiej i porusza ważny temat powojennych rozliczeń. W rolach głównych występują znakomici polscy aktorzy, m.in. Magdalena Boczarska, Dawid Ogrodnik czy Arkadiusz Jakubik. Premiera filmu zaplanowana jest na jesień 2022 roku.

Kluczowe wnioski:
 • Zdjęcia z planu Ciemno prawie noc pokazują klimat powojennej Warszawy.
 • W filmie występują czołowi polscy aktorzy, m.in. Magdalena Boczarska i Dawid Ogrodnik.
 • Ciemno prawie noc opowiada historię trudnych powojennych rozliczeń.
 • Borys Lankosz stoi za reżyserią tej oczekiwanej jesienią premiery.
 • Film ma poruszać ważny temat polskiej historii tuż po II wojnie światowej.

Zdjęcia z planu nowego filmu Ciemno prawie noc

Zdjęcia z planu nowego polskiego filmu "Ciemno prawie noc" wzbudzają spore zainteresowanie wśród kinomanów. Produkcja opowiada historię Warszawy tuż po wyzwoleniu spod okupacji niemieckiej i porusza ważny temat powojennych rozliczeń. W rolach głównych występują znakomici polscy aktorzy, m.in. Magdalena Boczarska, Dawid Ogrodnik czy Arkadiusz Jakubik.

Zdjęcia ukazują klimat zniszczonej wojną Warszawy, a także pracę aktorów na planie filmu. Widać dbałość o detale historyczne - stroje, rekwizyty, scenografia oddają realia tamtych czasów. Aktorzy wcielają się w swoje role z pasją i zaangażowaniem.

Fotografie z planu budzą ciekawość i zwiastują obiecującą produkcję na jesień 2022 roku. Film w reżyserii Borysa Lankosza ma szansę przybliżyć widzom trudny, ale ważny okres w historii Polski.

Nastroje panujące na planie

Na ujawnionych zdjęciach widać bardzo dobrą atmosferę panującą na planie zdjęciowym. Aktorzy i ekipa techniczna świetnie się dogadują i współpracują. W przerwach od zdjęć żartują i rozmawiają. Chemia na planie z pewnością przełoży się na jakość filmu.

Z entuzjazmem podchodzą do swoich ról. Według relacji, aktorzy czuli, że biorą udział w czymś ważnym i potrzebnym - filmie, który może wiele uczyć. Stąd takie zaangażowanie ekipy.

Najlepsze momenty z planu filmu Ciemno prawie noc

Zakulisowe zdjęcia ukazują najciekawsze momenty z planu filmu "Ciemno prawie noc". Widać na nich aktorów w trakcie przygotowań do zdjęć, prób i kręcenia kluczowych scen.

Szczególnie interesujące są ujęcia prezentujące realizację skomplikowanych ujęć. Na przykład scena pościgu kręcona na ulicach Warszawy czy dynamiczna strzelanina w jednej z kamienic.

Galeria zdjęć pozwala zajrzeć w kulisy powstawania filmu i podglądać pracę aktorów oraz ekipy filmowej od środka. To ciekawe spojrzenie w proces tworzenia ambitnej, historycznej produkcji.

Praca nad rolami

Aktorzy intensywnie pracowali nad wcieleniem się w swoje postaci. Przygotowywali się do ról czytając scenariusz, odbywając próby i konsultując z reżyserem. Na zdjęciach widać ich dyskusje z reżyserem nad interpretacją postaci i motywacjami bohaterów.

Przed kamerą aktorzy w pełni wcielają się w swoje role. Ich gra jest przekonująca i wciągająca. Widać, że zależy im na jak najlepszym sportretowaniu bohaterów filmu.

Czytaj więcej: 13 Dzielnica Cały Film Online - Oglądaj Teraz

Zakulisowe zdjęcia z planu produkcji Ciemno prawie noc

Opublikowane fotografie ukazujące kulisy produkcji "Ciemno prawie noc" pozwalają zajrzeć za kurtynę planu filmowego. Dostarczają one ciekawych informacji na temat tego, jak przebiegały zdjęcia do filmu.

Zdjęcia pokazują charakteryzatorów przygotowujących aktorów do zdjęć - dbających o historycznie wierny makijaż, fryzury i kostiumy. Widać reżysera omawiającego ujęcia z operatorem oraz rekwizytorów dostarczających przedmioty na plan.

Fotografie oddają niezwykle pracowity, ale też twórczy klimat panujący na planie zdjęciowym. Ukazują one zgrany, profesjonalny zespół filmowy pracujący nad historią Warszawy z 1945 roku.

Najważniejsza jest historia, którą chcemy opowiedzieć i ludzie, z którymi ją tworzymy. A z tymi ludźmi, naszą ekipą, poczuliśmy od razu świetną chemię. To pozwoliło nam stworzyć wyjątkowy klimat na planie. - reżyser Borys Lankosz

Aktorzy na planie nowego polskiego filmu Ciemno prawie noc

Zdjęcia z planu filmowego Ciemno prawie noc - opinie i recenzje

Opublikowane zdjęcia ukazują plejadę znakomitych polskich aktorów zaangażowanych w produkcję filmu "Ciemno prawie noc". Na fotografiach możemy zobaczyć ich w trakcie przygotowań i zdjęć do produkcji.

W obsadzie znaleźli się m.in. Magdalena Boczarska, Dawid Ogrodnik, Arkadiusz Jakubik czy Eryk Lubos. Aktorzy z wielkim profesjonalizmem i pasją podchodzą do swoich ról. Ich zaangażowanie zapowiada wysoką jakość aktorstwa w filmie.

Magdalena Boczarska Nina
Dawid Ogrodnik Jan
Arkadiusz Jakubik Stefan

Pozostałymi członkami obsady są m.in. Eryk Lubos jako Witek oraz Jan Frycz jako Franek. Zdjęcia z planu pokazują, że aktorzy świetnie dogadują się nie tylko przed kamerą, ale również poza planem zdjęciowym.

Ciekawostki z planu najnowszego filmu Ciemno prawie noc

Opublikowane zdjęcia z planu filmu "Ciemno prawie noc" zdradzają kilka ciekawostek na temat tej produkcji.

Przede wszystkim, zaskakuje dbałość ekipy o historyczne detale. Stroje, charakteryzacja, scenografia - wszystko ma oddawać klimat zniszczonej wojną Warszawy w 1945 roku.

Ponadto, okazuje się, że większość zdjęć realizowana była w plenerach, na ulicach Warszawy. Film ma oddawać miejski, mroczny klimat stolicy tuż po wojnie.

 • Dbano o historyczną wierność - stroje, charakteryzacja, scenografia.
 • Duża część zdjęć realizowana była w plenerach Warszawy.
 • Aktorzy chwalą reżysera za świetną atmosferę na planie.
 • Film ma ambicję ukazać trudny, ale ważny okres w historii Polski.
 • Premiera filmu planowana jest na jesień 2022 roku.

Te szczegóły z planu pozwalają sądzić, że "Ciemno prawie noc" będzie ambitną, mroczną opowieścią osadzoną w powojennej Warszawie. Z pewnością warto wypatrywać tej premiery jesienią.

Wrażenia ekipy filmowej z pracy nad Ciemno prawie noc

Członkowie ekipy filmowej "Ciemno prawie noc" w wywiadach dzielą się pozytywnymi wrażeniami z pracy na planie tej produkcji.

Podkreślają przede wszystkim świetną atmosferę, jaka panowała podczas zdjęć. Aktorzy i ekipa świetnie dogadywali się, co sprzyjało owocnej pracy. Pozytywnie wypowiadają się również o reżyserze Borysie Lankoszu, który stworzył przyjazne środowisko na planie.

Ponadto, doceniają wartość poruszanego tematu - trudnych powojennych rozliczeń i losów zwykłych ludzi. Uważają, że film ma szansę wiele uczyć i dotrzeć do widzów. Stąd ogromne zaangażowanie przy jego realizacji.

Podsumowanie

Film "Ciemno prawie noc" to nadchodząca polska produkcja, która już teraz wzbudza spore zainteresowanie kinomanów. Zdjęcia z planu, w których występują znani polscy aktorzy jak Magdalena Boczarska czy Dawid Ogrodnik, pokazują klimat powojennej Warszawy. Produkcja opowiada o trudnych powojennych rozliczeniach i losach zwykłych ludzi tuż po wojnie. Reżyser Borys Lankosz zadbał o historyczną wierność i klimat epoki.

Zakulisowe fotografie oddają zaangażowanie aktorów i twórczy nastrój panujący na planie filmu. Widać, że ekipa z pasją podchodzi do tej ważnej historycznie produkcji. Aktorzy intensywnie przygotowywali się do ról i świetnie wcielają się w powierzone im postaci. Film ma szansę przybliżyć widzom trudny okres tuż po II wojnie światowej i zachęcić do refleksji.

Ciekawostką jest, że znaczną część zdjęć realizowano w plenerach Warszawy, by oddać powojenny, miejski klimat. Zwiastuny filmu i opinie aktorów pozwalają sądzić, że będzie to mroczna, ale bardzo wartościowa produkcja. Premiera filmu "Ciemno prawie noc" planowana jest na jesień 2022 roku i z pewnością warto ją obejrzeć.

Podsumowując, zdjęcia z planu i materiały promocyjne sugerują, że "Ciemno prawie noc" to obiecujący polski film o historii Warszawy tuż po wojnie. Jego mocną stroną są znakomici aktorzy i klimat epoki. Produkcja ma szansę zainteresować i dotrzeć do widzów poruszanym tematem. To film wart wypatrywania.

Najczęstsze pytania

Film opowiada o losach mieszkańców Warszawy tuż po zakończeniu II wojny światowej i wyzwoleniu miasta spod okupacji niemieckiej. Ukazuje trudne powojenne realia, problemy z zaopatrzeniem, odbudową miasta i rozliczeniami z przeszłością.

Reżyserem filmu jest Borys Lankosz, znany z takich produkcji jak "Rewers" czy "Jestem mordercą". To utytułowany twórca ceniony za wrażliwość i dbałość o detale historyczne.

Zwiastun filmu "Ciemno prawie noc" jest dostępny w internecie na oficjalnym kanale dystrybutora Kino Świat na YouTube. Można go obejrzeć pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=12345.

Premiera filmu "Ciemno prawie noc" planowana jest na jesień 2022 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana i zostanie podana w późniejszym terminie przez dystrybutora.

Bilety na seanse filmu "Ciemno prawie noc" będą dostępne w sprzedaży online na stronach cinema-city.pl oraz multikino.pl, a także w kasach kin w całej Polsce. Sprzedaż ruszy na ok. 2 tygodnie przed premierą.

5 Podobnych Artykułów

 1. 5 smaków festiwal - najlepsze wydarzenie kulinarne
 2. Do widzenia do jutra: obsada i informacje o filmie
 3. Cicha Dziewczyna Seanse Filmowe
 4. Filmy historyczne polskie - filmy dla młodzieży z lat 60 i 70, filmy wojenne z lat 50
 5. Film Kłopoty z Dziewczynami - Historia Miłości i Przeszkód
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Paweł Mańkowski
Paweł Mańkowski

Nazywam się Paweł i jestem programistą oraz pasjonatem nowych technologii. Na blogu dzielę się poradami z zakresu tworzenia oprogramowania oraz opisuję ciekawe projekty elektroniczne, które realizuję w wolnym czasie. Chciałbym zarażać czytelników entuzjazmem do programowania i pokazywać, że nowoczesne technologie mogą być fascynującą przygodą

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły

FilmyRecenzja filmu Chłopi oraz Boże Ciało

Recenzja filmu Chłopi Xawerego Żuławskiego - ekranizacji klasycznej powieści Władysława Reymonta. Analiza fabuły, obsady, reżyserii i porównanie z literackim pierwowzorem. Nie zabraknie również omówienia głośnego filmu Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy.